<

Chat

EgE     29-09-19     Sohbet Odaları     , , , , ,      786 Defa Okundu

Chat

chat nedir,bu konuda sizlere biraz bilgi vermek istiyorum,Bu yazıyı kaleme alırken düşündüğüm tek şey şuydu,bizim diğer chat sitelerinden bir farkımız olmalıydı ve oda vardı neydi o onu sizlere anlatıcam.bizim diğer sitelerden farkımız bir aile ortamı gibi olmaktı ve bunu başardık.

Chat, Türkçe anlamıyla söyleşi sohbet muhabbet” anlamını taşımaktadır.  Günümüzde İnternet  bilgiye erişebilme ve teknoloji konusunda sergilenen başarıdan  sonra günümüzde internetin sadece bilgi aktarmak  için olmadığı,  ve  aynı zamanda eğlenmek  amacı ile kullanılabileceği de düşünülmüştür. Bu durumun akabinde  de internet kullanarak insanların bir takma adı kullanmak  suretiyle (Rumuz) ,chat yapıp muhabbet edebileceği, eğlenebilinen hem chat siteleri hem de değişik  programlar meydana getirilmiştir.Muhabbet ve  Chat, internet kullanılarak hiç tanışmadığınız  birisiyle yapılabildiği gibi ayrıyeten de tanıdığınız insanlarlada uygun programlar kullanılarak veya chat  siteleri aracılığıyla webdende yapılabilmektedir.

Mobil Chat Siteleri
Sohbet ve Chat siteleri bildiğimiz ve bilmediğimiz insanlarla internet kullanılarak tanışmak ve sohbet etmek ve chat yapmak amacıyla kurulan Chat siteleridir. Bu var olan  Chat  siteleri genelde programlama dillerini kullanarak veya hazırlanmış olan scriptlerden yararlanılarak ve mirc kullanılarak meydana getirilmektedir. Bir kaç sohbet sitelerine girebilmek  için  Rumuz (Nick) yani takma ad yazmak yeterli olmakta birkaç chat sitesinde ise chate başlamadan önce mutlak surette üye olunması gerekmektedir. Günümüzde İlksayfam.net adresimizde siz Chat severlere chat sohbet odaları kurduk ve siz değerli üyelerimizi bekliyoruz.

Chat Siteleri ve chat programları

Sohbet ve Chat programlarında karşımızdaki insanlarla program ara yüzünü kullanarak sadece yazılı olan, yazılı ve görüntülü olan , sesli ve görüntülü gibi programlarla,  tercihimize  bağlı olan  Chat yapmamıza yardımcı  olan yazılımlardır.Sohbet ve Chat programlarının içinde günümüze kadar kullanılmış en tanınmış  olanı Bir süre önce Windows tarafından sonlandırılmış olan MSN Messenger adlı anlık olarak  mesajlaşma yazılımı olmuştur. Bir diğer Tanınmış Sohbet ve chat programı olan ve Günümüzde internetin fenomen yazılımlarından olan Mirc ise halen kullanılmaya devam etmektedir.Günümüzde anlık olarak mesajlaşma programları arasında whatsapp ve Skype artık çok kullanılmaya başlanmıştır.

BerKaNT sunar.

Chat mobil chat chat siteleri chat odaları mobil chat odaları mobil chat siteleri


Yorumlar (1 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?