<

İRC Sohbet

EgE     25-09-19     Chat     , , ,      864 Defa Okundu

IRC SOHBET NE ANLAMA GELİR?
Sizlere Bugün İRC Sohbet ne demektir onu anlatmaya çalışacağım.Kullandığımız İnternet sayesinde sohbet ve chat hizmeti vermiş olan sohbet  sitelerine genellikle  İRC denilir. İnternet protokol olarak bilinmektedir. İRC ne demek, ( İnternet Aktarmalı Sohbet ) demektir. 1988 senesinde ortaya çıkarılmış ve bugün birçok sohbet ve chat  sitesinin sunucusu irc.siteadi.com olarak düzenlenir.Örneğin irc.ilksayfam.net gibi, Tabikide, kullanıcılar web sitesi üzerinden sadece nick yazarak giriş yapar.

Sohbet ve Chat Sitesine İRC Olarak Nasıl Girilir?
Sohbet ve Chat sitelerinde söyleşi yapmak, yazışmak, muhabbet ederek chat yapmak çok kolay ve basittir. Lakin MİRC kullanarak giriş yaptığımızda, MİRC daha sade ve  kullanışlı bir programdır. Mirc kullanabilmemiz için  öncelikle bilgisayarınızın var olması gerekmektedir. Cep Telefonlarından veya diğer mobil cihazlar vasıtası ile MİRC programı indirilemez vede kullanılamaz. MİRC’i kullanmak çok kolay ve basittir. Değişik  İRC komutları ile istediğiniz  her türlü  şeyi komutla yapabilmeniz mümkündür.Örneğin; sohbet ve chat  sitesinde tüm bulunanlara aynı anda mesaj atmanız mümkündür. Budurum  sizi lag denilen duruma getirsede de en önemli ve güzel özelliklerinde biridir. Tabiki sohbeti web sitesi üzerinden yaptığınızda bunu yapabilmeniz çok ta  mümkün olmamaktadır.Sohbet severleri İrc sohbetin yapıldığı İlksayfam.net adresimize bekliyoruz. 

NickLer Nasıl Şifrelenmektedir?
Yukarıda yer alan paragrafta anlattığımız gibi değişik  komutlarla sohbeti daha da eğlenceli ve güzel hale getirebilirsiniz. örneğin devamlı olarak aynı sohbet ve  chat sitesine giriyorsanız ve kullanmış olduğunuz Nick(rumuz) başkaları tarafından kullanılsın istemiyorsanız eğer, bu nicki girdiğiniz sohbet ve chat sunucusu üzerinden şifreleyebilir ve sadece siz kullanabilirsiniz, kendinize özel bir isim haline getirebilmeniz mümkündür. Kullanmış olduğunuz Şifrenizi sizden başka hiç kimse göremez bilemez ve kullanamaz.Bir başkası  sizin şifrelediğiniz nicki kullanmak isterse  yaklaşık  30 saniye civarında şifreyi girmesi istenir.

Diyelimki şifreyi giremedi nick otomatik olarak başka bir isim halini alacaktır. mesela bizim siteden örnek vereyim bir kişi x isimle girdi fakat o nick şifreli ise şifreyi giremedikten sonra ilksayfamuser8565 gibi rumuz almaktadır,buda nicki kullananın o nicki kullanmasını engellemiş olumaktadır.Chat ve Sohbet sitelerinde görülen site ismi taşıyan nickler ya nicksiz girildiği için veya girdiği nickin şifrenin girilememesi sonucu değişmiş halini göstermektedir.

İrc sohbet ve chat  siteleri bugünlerde en çok tanınmış siteler listesinde yer almaktadır.Cep telefonlarından ortaya çıkan yeni yeni uygulamalar var olsa da sohbet ve chat sistemleri tanınmışlığını çok fazla kaybedenlerin arasında yoktur.

İlksayfam.net adlı sitemizde İyi bir aile ortamı içerisinde olmak istiyorsanız ve güzel bir muhabbetin tam ortasında yer almak istiyorsanız İlksayfam.net  irc sohbet odalarımızda sizleri görmekten memnun oluruz.

BerKaNT sunar.

İrc sohbet  irc chat mobil irc sohbet mobil irc chat


Yorumlar (1 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?