<

Mobil Adana Sohbet

EgE     11-01-20     Mobil Sohbet     , , , , , , ,      1047 Defa Okundu

Merhaba İLKSayfam kullanıcıları,

Mobil Sohbet Sitesi

Seviyeli Sohbetlerin olduğu Mobil Chat Sitesiyiz.Bu makalemde sizlere Adana şehri hakkında kısa bilgiler vermek istiyorum.Akdeniz bölgesinin nadide şehirlerinden birisi olan Adana,adana kebabı,şalgam suyu,bereketli Çukurova toprakları ve pamuk tarlaları ile meşhur bir ilimizdir.Şehirde Adana ve adanademirspor arasında sportif bir rekabette vardır.
Adana ilinde Çukurova Üniversitesive adana bilim ve teknoloji üniversitesi vardır.
Adana şehrinin meşhurYemekleri:
Yemek konusunda Adana Türkiye’nin önde gelen şehirlerindendir. Yöresel yemekleri oldukça zengin olan Adana, yemeklerinde kullanılan baharatları ile de ünlüdür. Adana denince akla gelen ilk yemek tabi ki Adana Kebap’tır. Diğer yöreye ait yemekler ise;
kabak çintme,şalgam suyu Analı Kızlı,tatlı olarak karakuş tatlısı,karsambaççamlıyayla tatlısı(karlı tatlı),bicibici tatlısı ,kısır,yüksük çorbası,sıkma,mahluta çorbası,vardır.Sohbet severleri adana sohbeti yapmak üzere www.İLkSayfam.net adresimizdeki Mobil adana sohbet odamıza davet ediyoruz.

Mobil Chat Sitesi

Kaliteli Chatlerin olduğu Mobil Sohbet Sitesiyiz.Adana şehrinin Ekonomik yapısı:
Türkiye’nin ilk sanayileşmiş illerinden biri olan Adana, il hudutları içinde bulunan Ceyhan ve seyhan Nehirleriyle ve bu nehirler üzerine kurulmuş olan tesisleri sayesinde kısa sürede azımsanmayacak atılımlar yapmıştır. adana şehrimiz gelişmeler sayesinde 1950 yılında karşılığını büyüyerek almıştır. bilhassa tarıma dayalı sektörün gelişmiş olması ceyhan ve seyhan Nehirlerinin varlığının doğal bir sonucu olmuştur. Adana şehrimizde imal edilen ürünlerin birkaçı; ayçiçeği,buğday,nar zeytin, mısır, turunçgiller ( turunç, mandalina portakal ve limon), kivi,muz baklagillerden oluşan gıda gurubu,patates şekerkamışı, domates,marul biber, lahana, pirinç, soğan ,soya, pamuk,yerfıstığı , üzüm börülce,bakla, fasulye, salatalık, kavun,karpuz ve yenidünya ve bademdir. hayvancılıkta tıpkı tarım gibi coğrafi şartların elverişli olduğu için büyümüştür.Adana Şehri hakkında Mobil Chat ve mobil Sohbet yapmak üzere sizlerİ İLkSayfam.net adlı adrese bakliyoruz.

Bedava Sohbet Sitesi

Ücretiz bedava sohbetlerin olduğu Chat Sitesiyiz.Adana şehrinin Spor faaliyetleri:
Adana şehrimizde sportif olarak futbol en önemli unsurdur. Adanaspor ve Adanademirspor kulüpleri erkekler kategorisinde Adana’yı temsil ederken, Adana İdman Yurdu ise kadınlar kategorisinde Adana’yı temsil etmektedirler. Adanaspor ve adana Demirspor maçlarını 17.000 kişi kapasiteli 5 Ocak Stadyumunda yapmaktadırlar. Adanaspor ve Adanademirspor Tff 1.liginde mücadele ederken ,Adana İdman Yurdu da yine 1. Ligde mücadele etmektedir. Adana şehrimizde futbol branşından başka en başta basketbol branşında olmak üzere çok sayıda spor faaliyetleri yapılır.

EgE Sunar…

Mobil Adana Sohbet

 


Yorumlar (2 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?