<

Mobil Almanya Sohbet

EgE     11-10-19     Chat     , , , , , , ,      496 Defa Okundu

MOBİL ALMANYA SOHBET

Bu yazımda sizlere Almanya hakkında biraz bilgi vereceğim.Ülke halkının büyük bir bölümü sayesinde bir düzen ve verimlilik ülkesi olarak algılanan Almanya ile ilgili sevilecek ve öğrenilecek çok şey olduğunu düşünüyorum.Avrupa’nın kalbinde yer alan, farklı kökenden insanların doldurduğu heyecan verici bir yer olan Almanya nufusunun coğu yoğunluğu türklere yani bizlere aittir.Chat severleri Türkiye sohbeti,Gurbet sohbeti ve  almanya sohbeti yapmak üzere mobil almanya sohbet odamıza bekliyoruz. Peki sizinde çevrenizde Almanya ya çalışmaya gidipte orda yaşamını sürdüren akrabalırınız var mı? Benim var halam kuzenlerim Almanya da.Bu yuzden sizlere daha güzel kolay bilgi vereceğim.
Hadi bana çok ilginç gelen bilgiyle başlayalım.
Hapisten kaçtığın için cezalandırılamazsın
19. yüzyılın başlarında, Alman yasaları özgür olmayı “temel bir insan içgüdüsü” olarak kabul etti ve hapisten kaçmanın cezalandırılamaz bir eylem olduğu kararını verdi. Tabii ki kaçış sırasında işlenen suçlar bu yasanın kapsamına girmiyor.
ALMANYA SOHBET

Daha fazlası Dünyanın en iyi hapishane otelleri
Pek çok müzik tutkunu, The Beatles’ın temellerinin 1960’ların başında Hamburg’un genelevleriyle ünlü semti Reeperbahn’da atıldığını bilir. Grup ilk yıllarını burada gözlerden uzak bir şekilde geçirdi ve yıkanmak için de bitişikteki tuvaletteki soğuk suları kullanmak zorunda kaldı, ta ki sonunda biri hariç hepsi sınır dışı edilene kadar. George Harrison, yani “Sessiz Beatle” reşit olmadığı için sınır dışı edilirken, Paul “Sevimli Beatle” McCartney ve ilk davulcuları Pete Best bir prezervatif yaktıkları için kundakçılık suçlamalarından sınır dışı edilmişti.
Başka kıtalarda henüz İnka İmparatorluğu’nun bile kurulmadığı bir zamanda kapılarını açan ve bugünkü adıyla Regensburg Sosis Mutfağı (‘Wurstkuchl’) olarak bilinen Regensburg hanı, MS 1146’dan beri verdiği hizmetle dünyanın en uzun süredir açık olan restoranıdır!Bu handa gerçek sosis yapımıyla ilgili ilk belgeler sadece 1800’lü yıllara kadar uzanıyor olsa da, sayısı bini aşan çeşidiyle sosise duydukları milli bağlılık tartışılmaz
Orta Frankonya’daki Herzogenaurach’ta ortaya çıkan iki spor devi Adidas ve rakibi Puma aynı aileden iki kardeş tarafından kurulmuştur.

Sohbet Odaları

MOBİL ALMANYA CHAT

Söylenene göre, 2. Dünya Savaşı sırasında hatalı suçlamalar nedeniyle birbirlerine bir daha hiç birleşmemek üzere küsen Dassler kardeşlerden ikisi de dünya çapında spor markaları kurmuşlar. Kardeşler arasındaki rekabetin böylesine de pes doğrusu…
Üretken Almanlar dünyayı değiştiren sayısız icada sahiptir; hatta kare tahtada oynanan klasik damayı yıldız şeklindeki bir tahtaya uyarlayıp, Amerikalılara “Çin Daması” diye pazarlattırdıkları göz önüne alınırsa, oyunun kuralını değiştiren icatlara bile sahip olduklarını söyleyebiliriz.Kitap basımı, bira yapımı, otomobiller, bisikletler, jet motorları, zeplin, insülin, aspirin, ayıcık şeker ve anaokulu gibi daha az şaşırtıcı pek çok icat da Almanlara atfedilmektedir. Ayrıca, kontak lensleri kullanıyor olmamızı da onlara borçluyuz diyebiliriz. Gözlük takmaya alternatif olarak ilk optik lensin icadı, 1888’de, the Marburg doğumlu bir göz uzmanı olan Adolf Eugen Fick tarafından gerçekleştirilmiştir.

ALMANYA CHAT

Bu bilgilerin yanı sıra Türk gurbetçilerin bir çok özlemi var birazda onlara değinelim.Güzel okunan ezan kalplerdeki pasları giderir.Ama Almanya da ezan okunmuyor.Kimse türkçe konuşmuyor, dil din ırk özgürlüğü var tabiki.Türk gurbetçilerimizin özlem duyduğu iki şey bu sadece. Ayrıca Almanya da kim vefat ettiyse Türkiye ye getirdik biz.Çünkü onlar Türk topraklarına hasrettir.Daha o kadar bilgi var ki size anlatacağım ama bu kadarı yeterli.Merak mı ediyorsunuz o zaman ilksayfam.net te Almanya chat odamızda sizleri bekliyoruz.

           BüşRa’dan sevgilerle.

Mobil almanya sohbet,mobil almanya chat,almanya sohbet,almanya chat,almanya sohbet odası,almanya  chat odası,almanya sohbet sitesi,almanya chat sitesi


Yorumlar (1 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?