<

Mobil Antalya Sohbet

EgE     12-09-19     Chat     , , ,      362 Defa Okundu

MOBİL ANTALYA SOHBET

 Yaz tatillerinin başkenti olsa da asla deniz, güneş ve kum üçlüsünden ibaret olmayan Türkiye’nin en renkli ve en turistik noktalarından biri Antalya.
Kepez olarak bilinen bir mevkiden arabayla/otobüsle aşağı doğru inerken şehir sağınızda, bu cümle de solunuzda kalıyorsa doğru yerde, Antalya’dasınız.Bu başlığa taşıdığımız “Hiç şüphesiz ki Antalya dünyanın en güzel yeridir” cümlesi Atatürk’e ait midir değil midir tartışıla dursun biz her kimin ağzından çıkmışsa bu cümlenin neden doğru olduğunu ve Antalya’yı özel yapan yaşamadan bilemeyeceğiniz mevzuları sizlere bir listeleyelim dedik.Antalya sohbeti yapmak üzere sizleri İlksayfam.net adresimizdeki Mobil Antalya sohbet odamıza bekliyoruz.

Tarih boyunca pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış olan şehirde, tarihi ve kültürel gezileri sevenlerin dolu dolu bir tatil yapabileceği antik kentler, müzeler ve tarihi alanlar da bulunuyor.Ilıman iklimi, geniş kumsalları ve masmavi sularıyla Antalya, doğanın birçok mucizesini gözler önüne seriyor. Seyahat amacınız ne olursa olsun Antalya size bundan daha fazlasını vadediyor.Antalya’ya doğru yola çıkmaya karar verdiyseniz, nereleri dolaşmalıyım, nerelere gitmeliyim, neler yapmalıyım soruları kafanızda dolaşmaya başlamış olmalı. Sizi yormaya hiç niyetimiz yok.Hatta sizlere önerim bile var.

Antalya sohbet odalarında Antalya da yaşayan birçok arkadaşımız bulunmakta onlardan bilgi alarak gezmek en verimli bilgi edinmemize yardımcı olur.Hatta bir arkadaşımıza sordum Antalya insanı denince ne gelir aklına bize nasıl tanıtırsın? diye .Ondan aldığım cümleleri sizlere hemen aktarmak istiyorum.”Antalya’nın yerlisi olan adam ne yaparsa yapsın o ‘A’ harfini inceltemez, üstüne isterseniz duble şapka koyun yine de ‘kağıt’ değil ‘kaat’ der en basitinden. Bunun tam zıttını da ‘E’ harfine yaşatır, ince kullanımda dünya devidir, bir ‘geençler’ der üzülürsün. Yine de istediği zaman İstanbul şivesinde nice 5 kuşak İstanbulluya taş çıkartır” aslında çok güzel bir yetenek değil mi?

Bence yetenek:) tanışmak isterdim yerli olan Antalya lı biri ile uzatmadan devam edeyim tabiki yine aldığım bilgiler doğrultusunda şunlarıda aktarayım her Antalyalı voyn, endeğin, nörüyon, nörem, buba, cam, motur, abem, gari, bladerim, … gibi sonsuza kadar uzayacak bir ton yerelleşip evrim geçirmiş kelimeye aşinadır, duyunca şaşırmaz, gerekirse cümle içinde serinkanlılıkla kullanır, şaşıran Antalya lı değildir. Aslında sizleri biraz merak etmeye davet ediyorum sizde istemez misiniz Antalya da yaşayan bir arkadaşınız olsun? Bana soracak olursanız bitane ile yetinmem bir kaçtane olsun . Siz yazımızı okuyan Antalya da yaşayıp veya Antalya lı olan arkadaşlarımız sohbet odamızda olmanızı çok isteriz.

Büşra’dan sevgilerle.

Antalya sohbet antalya chat mobil Antalya sohbet mobil Antalya chat


Yorumlar (2 Yorum)

    Türkiye de bulunan Cennet Şehirlerimizden birtaneside Antalya kiymet bilmek lazim 😉 böylesine Cennet bir VATAN da yaşadığımız icin.

    Evet Antalya gercekten bir şehir gezip görmek gerekir vatananımızın herbir karsesi muhteşem buna şüphe yok fakat analya bir tık daha önde 07 candır emeğine sağlık teşekkürler.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?