<

Mobil Avrupa Sohbet

EgE     19-12-19     Sohbet Odaları     , , , , , , , , , ,      384 Defa Okundu

Fransa Sohbet Sitesi

Türkiye Sohbetlerinin yapıldığı mobil sohbet sitesiyiz.gurbet sohbet,almanya sohbet,hollanda sohbet,ingiltere sohbet,belçika sohbet,danimarka sohbet,isveç sohbet,isviçre sohbet,yapılan mobil chat sitesiyiz.İnsanın hayallerini süsleyen Avrupa. Bir çok insan hayatının bir döneminde Avrupa’ya gitmeyi hayal etmiştir mutlaka. Sık sık bununla ilgili yazılar yazarım. Avrupa’daki Türkler için, kendilerini yalnız hissetmemeleri için. Onları anlamaya çalışırım. Ne kadar imkansız gibi görünse de empati kurmaya çalışırım. Bilirim zordur gurbet, çünkü içinde ayrılık barındırır, hasret barındırır. Uzaklık vardır gurbette. Her ne kadar günümüzde mesafeleri aşmak eskiye nazaran daha kolay olsa da mesafe, mesafedir işte. Değil mi ki akşam yürüyüşe çıktığınızda kapısını çalamayacaksınız, değil mi ki canınız sıkıldığında bir kahve içemeyeceksiniz, bir saat de olsa on saat de olsa aynı şey. Yıllarca gurbette yaşamış biri olarak bu sızıyı çok iyi bilirim. Hâlâ gurbetteyim gerçi. Belki de ben gurbette değilim, gurbet benim içimde. Büyüklerimizin bir lafı var; “doğduğun yer değil, doyduğun yer” diye. Hep düşünürdüm; ben niye burada, sevdiklerimin yanında doyamıyorum ki? Benim rızkım neden uzaklara atılmış? Telefonla görüşüyorsun, artık görüntülü konuşabiliyorsun, istediğin her an ulaşabiliyor, görebiliyorsun. Ama ya sarılmak? Hiçbir şey konuşmadan, sevdiklerine sarılmak, acılarını hafifletmek. İşte buna çare bulunamadı henüz. Çaresi de yok zaten bunun. Hasret bu işte!Mobil sohbet ve mobil chat yapılan sohbet sitesiyiz.www.ilksayfam.net

Belçika Sohbet Sitesi

Kaliteli Avrupa sohbetlerinin olduğu gurbetçilerin tercih ettiği mobil chat sitesiyiz.Bu yüzden Avrupa’da olan dostlarımız, üzmeyin kendinizi çok fazla. Biz de kendi ülkemizde gurbetteyiz. Biz de istediğimiz zaman sevdiklerimize sarılamıyoruz. Hatta öyle ki; yurt dışında yaşayan teyzelerim, annemi benden daha çok görüp, daha çok hasret gideriyorlardır yıl içerisinde. Ben bir saatlik yoldan gidip de göremiyorum anacığımı. Çalışmak zorundayım çünkü, hem de çok yoğun bir tempoyla çalışıyorum. Teknoloji gelişti, her şey çok kolaylaştı da ayrılığa hâlâ çare bulunamadı. Hatta ayrılıklar daha çok yaşanır oldu. İnsanlar farklı kültürleri tanıdıkça, gidilebileceğini, uzakların yaşanamaz olmadığını anladı. Eşyasını toplayan düştü yollara ve sonuç bu.

Yani diyeceğim odur ki; Avrupa’da yaşayan sevgili dostlarımız, gurbette olan sadece sizler değilsiniz. Artık bir çoğumuz sıla hasreti çekiyoruz, sevdiklerimize hasret yaşıyoruz. Yani sizin anlayacağınız; hayat insanları savuruyor bir şekilde. Öyle ya da böyle, bir ekmek kavgasıdır gidiyor. Ve her savaşın olduğu gibi, bu kavganın da kazananı yok, hiç olmayacakta..

BerKaNT Sunar…

Mobil Avrupa Sohbet

 


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?