<

Mobil Aydın Sohbet

EgE     12-10-19     Chat     , , , , , , ,      397 Defa Okundu

MOBİL AYDIN SOHBET

Türkiye’nin batısında yer alan illerimizden birisi olan Aydın ili, ülkemizin Ege Bölgesinde yer almaktadır. Ege Denizine kıyısı olması, Büyük Menderes nehrine sahip olması ve turizm açısından (Kuşadası, Didim) Türkiye’nin önemli noktalarından birisi olması Aydın’ı çok kritik bir şehir haline getirmiştir. Büyük Menderes nehri ve ovasından dolayı tarım açısından da oldukça gelişmiş bir durumdadır.Türkiye’de ilk demiryolu kurulan şehir Aydın’dır ve Türkiye’nin en uzun tüneli yine buradadır. Aydın’da çok sayıda tarihi eser bulunur. 2010 TÜİK verilerine göre merkez ilçeyle birlikte 17 ilçe, 36 belediye ve 492 köy vardır.

AYDIN SOHBET

Binlerce yıl önce Büyük Menderes Irmağının suladığı bereketli ovalar üzerine kurulmuş Aydın doğanın kültürle kucaklaştığı ve Türkiye’de turizmin başladığı ilk illerden biridir. Aydın, eşsiz nitelikteki antik çağın kent ve tapınakları ile muhteşem doğal güzelliklere sahiptir.Tam gezilmesi gidip görülmesi bir yerdir.İmkanım yok diyorsanız sizlere anlatmak isteriz tabiki.

MOBİL AYDIN CHAT

Merak ettiğim çok bilgi var ama tabi Aydın lı hickimseyi tanıyamayışım bu bilgileri sadece arastırarak öğrenmemi sağladı.Aydın huzurlu güvenli temiz bir yer olarak biliyorum.Kafa dinleme şehri gibi…Siz Aydınlı arkadaşlarımız her zaman kapımız sizlere açıktır.Bizlere şehriniz hakkında biraz olsun bilgi vermek sizi mutlu edeceğini düşünüyorum. Sizleri ilksayfam.net e bekliyorum:).

AYDIN CHAT

Aydın nesiyle ünlü? sorusunuda unutmadım
Deve Güreşleri,
Büyük Menderes Nehri,
Afrodisias-Milet- Didim-Priene Antik Kentleri ile Kuşadası,
Aydın inciri,
Dilek Yarımadası Milli Parkı
Ege bölgesinde, İzmir’den sonra en kalabalık vilayettir.Çok geniş tarihi var istesemde bir yazıda anlatamam size.Öneri olarak Aydınlı birinden dinlemeniz ögrenmeniz şayet ben bile öyle yapmayı düşünüyorum.

BüşRa’dan sevgilerle.

Mobil aydın sohbet,mobil aydın chat,aydın sohbet,aydın chat,aydın sohbet odası,aydın chat odası,aydın sohbet sitesi,aydın chat sitesi


Yorumlar (1 Yorum)

    Aydın denilince bir yolculuk esnasinda otogarinda yedigim o tostun tadini unutamam nedense 🙂 aydin demek =tost demek benim icin 🙂

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?