<

Mobil Balıkesir Sohbet

EgE     15-10-19     Chat     , , , , , , ,      370 Defa Okundu

MOBİL BALIKESİR SOHBET

Türkiye birçok doğal güzelliğe ev sahipliği yapıyor. Dağlar, milli parklar, göller gibi doğal güzelliklerinin yanında Kapadokya gibi birçok doğa harikasına da sahibiz. Balıkesir ise yeşil alanları, parkları ve dağları ile doğal güzellikleri görmek isteyenlerin uğrak bir yeri. Eğer Balıkesir’e gitmek için yola çıkarsanız doğa turuna çıkmadan dönmeyin.Tabi doğa turuna çıkmanız için güzel bir rehbere ihtiyacınız vardır.

BALIKESİR SOHBET

Balıkesir de yaşayan kimseniz yok mu?Rehber bulamadınız mı? O zaman size guzel bir önerim var.Buyrun ilksayfam.net e hem balıkesirli insanlarla tanışın hem de öneri alın.Unutmadan siz Balıkesirli okuyucularımız sizin şehrinize katkı sağlayabilmemiz için sizleride rehber olarak ilksayfam. Net e bekliyoruz:)Ben size biraz bahsedeyim Balıkesir in meşhurlarından.Balıkesir’in neyi meşhur değil ki? Sokakları caddeleri binaları türbeleri, kaplıcaları, insanları unutulacak gibi mi? Adeta bir tarihin yaşıyor olması Balıkesir’i özel kılıyor. Balıkesir’in k ları deyince bakalım hangileri akla geliyor ve neden?
“kolonya”sı,(kolonya üretimi yapılıyor ve kolonyacılar çarşısı var) “keşkek”i,(düğünlerde mutlaka pişiriliyor. Keşkek müdavimleri var) “kaymaklı”sı, (manda kaymayı kırsalda adından söz ettiriyor)“kaçık”(nereye gidersen git ara ama Balıkesir’de arama bulduğunu getir diye biri söylemiş atmış biri taşı kuyuya herkes çıkarmaya çalışıyor) kabak’ı, (kabak yetiştiren kırsal bölgelerindeki kabak tadı eşsiz olarak biliniyor)

MOBİL BALIKESİR CHAT

Kocaseyit’i,(gürbüz görüntüsü ile pehlivan olan ve Koca lakabını alan Seyit Onbaşı 276 kiloluk yükü 28’lik topun altı basamağını çıkan ve mermiyi topun ağzına yerleştirdiği için dilden dile dolaşan namı ile hala anılıyor.) Kuvay-i Milliyesi, Kurtdereli (Pehlivanlardan dolayı anılıyor Kurtdereli Mehmet Pehlivan’ın merkezde heybetli görüntüsüyle bir heykeli bulunuyor)…

Kaliteli sohbet, sohbet, söyleşi, seviyeli sohbet, elit sohbet, reel sohbet, sanal sohbet, sohbet sunucusu, ilksayfam

BALIKESİR CHAT

Veee zaman geçtikçe, yıllar birbirini devirmeye başladıkça Balıkesir’deki meşhur k’ların sayısı artmaya devam ediyor. Meşhur 3 “k”sını (kolonya-kız-kaymak) geride bırakan Balıkesir, tarihe damgasını vuran “K” larıda bugünlere taşıyor. Ve halkın dilinde olan “k “harfi ile başlıyorsa meşhur oluyor. Balıkesir Konuşuyor.Benim verdiğim bu bilgileri sizi ilksayfam.net e yönlendireceğini ümit ederek yazıma son veriyorum.Eksiklerimi tamamlamak için siz Balikesirli arkadaşlarımızı da bekliyorum:). 

BüşRa’dan sevgilerle.

mobil Balıkesir sohbet,mobil Balıkesir chat,balıkesir sohbet,balıkesir chat,balıkesir sohbet odası,balıkesir chat odası,balıkesir sohbet sitesi,balıkesir chat sitesi


Yorumlar (1 Yorum)

    Yeni insanlar ve gidip gormek istediginiz Sehir lerin kesfedilmesi gereken yerlerini sayfamizdaki Yeni edineceginiz arkadaslar ile fikir alisverisindr bulunarak ogrenebilirsiniz keyifli hos vakit ve sohbetleriniz olsun.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?