<

Mobil Kayseri Sohbet

EgE     16-11-19     Sohbet Odaları     , , , , , , ,      502 Defa Okundu

Mobil Sohbet

Seviyeli sohbetlerin olduğu mobil chat sitesiyiz.Kayseri yaklaşık 1 buçuk milyona yakın nüfusu ile ülkemizin en kalabalık 14. şehiridir. İç Anadolu bölgemizin ise 3. büyük şehridir. Erciyes dağının eteklerinde bulunan Kayseri, yüzyıllar boyunca birçok medeniyete ve krallığa ev sahipliği yapmıştır. Bunlardan bazıları; Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı’dır. Tahmini olarak 6000 yıllık bir geçmişi olduğu bilinmektedir. Tarihi İpek Yolu üzerinde bulunması ve bu kadar eski bir yerleşim yeri olması, arkeolojik açıdan da çok zengin olmasını sağlamaktadır. Toplam nüfusun çeyreği tarımla uğraşmaktadır. Bundan dolayı da ülkemizin tarım mahsulleri ihtiyacının önemli bir bölümü yine Kayseri’de üretilmektedir. Küçükbaş ve büyükbaş hayvancılığın yanı sıra kanatlı hayvan yetiştiriciliğinde ülke ortalamasının üzerinde bir payı vardır.

Mobil Chat

Bedava sohbetlerin olduğu mobil Sohbet Sitesiyiz. Bu nedenle Kayseri et,süt ve yumurta üreticiliğinde ülke ekonomisinin büyük payına sahiptir. Ülkemiz içinde pastırma ve sucuk üretiminde ilk sırada yer alan Kayseri, ülke dışına da pazarlama yapmaktadır ve bu nedenle iyi bir gelir elde etmektedir. Kıranardı Kent Ormanı, Kapuzbaşı Şelaleleri ve Sultan Sazlığı mutlaka gezilip görülmesi gereken yerlerindendir. Sizleri mobil sohbet ve mobil chat yapmak amacıyla İlksayfam.net adresimize bekliyoruz.Mantı, yağlama, kurşun aşı, pöç, sucuklu köfte ve tahinli katmer en meşhur ve güzel yemeklerindendir.Kış turizmi açısından Türkiye’nin en önemli kayak merkezlerinden biri durumunda olan erciyes, Kayseri’nin Erciyes Dağı’nda Bulunmaktadır.

Kayseriye yaklaşık olarak 25 km mesafede bulunan Erciyes Dağı’nın 1.800 ile 3.000 metreleri arasında yer alan 3 adet kayak pisti yer alır, kışın oldukça ilgi görür ve popülerdir. Dünyada bir kaç kayak merkezinde yer alan ”toz kar” Erciyes’te de bulunur ve bu durumda kar kalitesini arttırır.

BerKaNT sunar.

https://www.ilksayfam.net

Mobile Kayseri Sohbet


Yorumlar (3 Yorum)

    Sayın başkanım herzamki gibi yine çok güzel ve faydalı bir paylaşım olmuş…Emeğinize, yüreğinize ve deeee klavyenize sağlık ))…
    Sevgi ve huzurla kalın…

    Emeğinize elinize sağlık. Mobil chat in keyfini çıkarırken ilksayfam.net de aynı zamandada güzel şehirlerimiz hakkında bilgi sahibi oraları az çok tanımak güzel…

    Emeginize saglik

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?