<

Mobil Kırşehir Sohbet

EgE     17-11-19     Sohbet Odaları     , , , , ,      451 Defa Okundu

Sohbet Sitesi

Bedava Sohbetlerin yapıldığı mobil chat sitesiyiz.En az M.Ö. 2. yüzyılda Aquae ya da Saravenas isimleriyle anıldığı ve geçmişin bu tarihlere kadar uzandığı bilinen Kırşehir, Roma İmparatorluğu zamanında da I.Jüstinianos tarafından yeniden inşa edilerek adına Jüstinianopolis ismi verilmiştir. 1924 de il olan Kırşehir, 1954 de siyasi kırgınlık ve üzüntüden dolayı Nevşehir’e bağlı ilçe yapılmış, 1957 de yeniden il olmuştur. 7 ilçeden ve 200 küsür köyden oluşan Kırşehir’e; bölge halkının yani Türklerin çok kır biryer olmasından dolayı kır şehri denmesinin zamanla Kırşehir olarak dönüşmesi ve il adının bu şekilde kalmasının kaynağıdır. Diğer bir rivayete göre de, Timur’un Anadolu’yu istilası zamanında bölge halkının çok sağlam bir karşılık vermesi ve geri çekilmemesi üstüne ordusuna ‘kırın şehri’ demesi, zamanla ‘kır şehri’ ve sonraları Kırşehir olarak dönüşmesi ve il adı olarak kaldığı bilinmektedir.

Mobil Sohbet Sitesi

Seviyeli sohbetlerin yapıldığı mobil sohbet sitesiyiz.Ünlü türkücülerimiz Muharrem Ertaş ve Neşet Ertaş gibi, futbolcular Nuri Şahin ve Mustafa Kaplan gibi, gazeteci Uğur Mumcu ve emekli Albay Erdal Sarızeybek gibi birçok ünlü ismi bağırından çıkarmış bir ilimizdir Kırşehir. Mobil Sohbet ve mobil chat lerin yapıldığı sohbet sitesiyiz.Yüzyıllar boyunca Anadolu’nun ekonomik ve ticari hayatında büyük role sahip olan ve ilk lonca – esnaf teşkilatı olan Ahilik’de 13. yüzyılda yine Kırşehir’de kurulmuştur.Kırşehir köftesi, Kırşehir kesme aşı, düğür çorbası, madımak, keşkef, çullama, boranı, lepe(sütlü pilav)ı ve ayva dolması gibi mutlaka denenip tadına bakılması gereken yöresel ve meşhur yemeklere sahip Kırşehir’e yolunuz düşerse Nevşehir’e bağlı olan Kapadokya’nın giriş kapısı konumundaki Kırşehir’den mutlaka ziyaret ediniz.Sizleri Kırşehir sohbeti yapmak üzere sitemize davet ediyoruz.Haydi İlksayfam.net e:)

BerKaNT sunar.

https://www.ilksayfam.net

Mobile Kırşehir Sohbet


Yorumlar (3 Yorum)

    Emeğinize yüreğinize sağlık güzel makale için. Hem şehirler sohbeti yaparak hem şehirlerimizi öğrenerek ilksayfam.net de eğlenmek zaman geçirmek ve muhabbet etmek çok güzel. Uğur Mumcu ve Erdal Sarızeybek’in Kırşehirli olduğunuda burda öğrenmiş olduk…

    Kırşehir başkadır. Sohbeti de ilksayfamda başkadır.

    Ellerine yüreğine sağlık kardeşim

    Bilgi ve muhabbetin birleştiği tek nokta olan ilksayfam.net’te hepinizi bekliyoruz. Emeğinize yüreğinize sağlık…
    Sevgi ve huzurla kalın….

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?