<

Mobil Muhabbet Sitesi

EgE     14-09-19     Chat     , , ,      588 Defa Okundu

MOBİL MUHABBET SİTESİ

Dilimize sohbet ve chat kadar yerleşmiş olan muhabbet kelimesi hakkında sizlerle bir şeyler paylaşmak istiyorum.İnsanlar muhabbet ederken sevinçlerini  dertlerini paylaşırlar. çocukluğumda kapı önlerinde yapılan muhabbetler aklıma geldi.çekirdek çitler, oyunlar oynar,çay ve meşrubatlar içerdik.çok güzeldi o yıllar.herkes birbirinin durumundan haberdar olurdu,herkes birbirini tanırdı.sizleri mobil muhabbet etmek amacıyla mobil muhabbet sitesi olan ilksayfam.net adresimizdeki mobil muhabbet odamıza bekliyoruz.

Yaptığımız futbol maçları bizlere mutluluk verirdi,herkes bir futbolcu ismi ile oynardı,ben van basten olurdum sürekli,bir maç biter öbürü başlardı gazozuna yapılırdı maçlar çok heyecanlı olurdu,hatta şehir merkezinden uzaktaki mahallelere bile maç yapmaya giderdik.sokaklar cıvıl cıvıldı,herkes birbirleriyle muhabbet ederdi,şakalaşırdı.bir gün mahallemizin bakkalından mahallenin ağabeylerinden birisi coca cola şişelerinden sürekli bedava çıkarıyordu,çıkanlarıda bana veriyordu bende bir kaç şişe coca cola içmiştim hiç unutmadım bu anımı.

Mahallemizde mahalleye mal olmuş çok sevimli insanlar vardı,bunlardan bir kaçı,Kadir amca,eşi zehra teyze,mahalle bakkalımız yüksel amca,terlikçi vasfi,hepsi vefat etti,hepsine Allah rahmet eylesin.terlikçi vasfi amca çocuklara saç tan metal düdük yapardı çok hoşumuza giderdi,çok ta gevrek konuşmaları vardı hala kulaklarımdadır ses tonu.

Tabi ozamanlar kahvehane kültürü çok yaygındı,muhabbetlerimiz akşam gırla giderdi kahvehanede,maçlarımızı orda seyrederdik orda buluşurduk,çaylarımızı içer muhabbet ederdik.mahallemizde bir elektrik trafosu vardı,onun önünde direk vardı direğin altında geniş bir taş vardı,oraya biz köşe derdik,orası en önemli buluşma noktamızdı,bir yere gittiğizde kaçta döneceksin derlerse misal akşam 7 de köşede olurum derdik.Ordaki muhabbetlerimiz ve çekirdek partilerimiz çok güzel olurdu.

BerkaNT sunar.

mobil muhabbet sitesi  mobil muhabbet odası  muhabbet  mobil muhabbet


Yorumlar (2 Yorum)

    Simdi bu makaleyi okuyunca aklima ergenlik yaşlarım geldi. Kapi önünde komsu kizlariyla birlikte kilim acip elimizde danteller bardaklarda çaylar sakalar sohbetler havada uçuşurdu ne guzel zamanlarmis insan animsayinca cok guzel hisler oluşuyor. Bu hissi yarattığınız icin tsk ederim.

    Çok güzel emeğinize yureginize sağlık

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?