<

Mobil Sivas Sohbet

EgE     01-09-19     Chat     , , , , ,      404 Defa Okundu

MOBİL SİVAS SOHBET

Tarihi MÖ 5 binli yıllara dayanan ve gerçek bir tarihi zenginlik Olan,türküler diyarı, ozanlar şehri Sivas, Selçuklu Devleti’ne başkentlik yaptığı gibi cumhuriyet tarihinde de önemli bir rol üstlendi. 
Sivas, ülkemizde âşıklık geleneğinin hâlâ
canlı olarak yaşatıldığı il olma özelliğini de taşımaktadır. Bugünkü tespitlerime
göre Sivas’ta yetişmiş âşık sayısı 470’ten fazladır. Bu âşıklar şiirlerinde, geleneğe
uyarak pek çok konuyu işlemişlerdir. İşlenen konulardan birisi de, “Sivas”tır.

İki yıl önce tura katıldım Sivas ı gezmek için.Tarihini gezerek ögrenmek için.Sivas’ta dikkatimizi çeken en önemli yönlerin başında adımımızı attığımız ilk andan beri karşılaştığımız “ temiz sokaklar “ oldu . Her yer pırıl pırıl ve düzenli . Yol kenarlarındaki ıhlamur ağaçları da bu ortamı tamamlayan harika bir görüntü oluşturuyordu. Sivas tarihi kent meydanı özellikle son dönemde yapılan çalışma ve düzenlemelerle birlikte ülkemizin en güzel meydanlarından birisi haline gelmiş . Sivas kent meydanı tam bir tarih sokağı gibiydi.Siz değerli sohbet severleri sivas sohbeti yapmak üzere mobil sivas sohbet odamıza bekliyoruz.

Meydanda gezerken birçok tarihi yapıyla karşılaşıyorsunuz . Bu yapılar Selçuklu , Osmanlı ve Cumhuriyet dönemi mimarisini bir arada sunuyor bizlere . Çifte Minareli Medrese , Kale Cami , Sivas Kongre Müzesi, Jandarma Binası , Valilik binası …  Birbirine yürüyüş mesafesinde birkaç dakikalık uzaklıkta olan bu yapılar Sivas’a ayrı bir güzellik katmıştı.
Divriği Ulucami , Sızır şelalesi , Kangal Balıklı Kaplıca ve daha birçok yeri gezdik . Sivas gezimiz muhteşem anılarla zamanımızı doldurmuştuk.Sivas ı gezmeden görmeden önce aklıma kangal ve madımak gelirdi şimdi ise Sivas diyince anlatacak birçok şey geliyor.Ülkemizde bulanan çoğu şehirden daha iyi gelenek göreneğini koruyor.Mesela haziran ayının ilk pazar günü dünyaca keşkek günü olarak kutlanmaya devam ediyor.İnsanlarında yiğitlik ön planda.Su şehri çok dikkatimi çeken ilçesiydi.Mekezden daha güzeldi tabi bayanlarıda öyle:).Sivas gerçekten gitmeye gezmeye değer bir şehir.Sivas ta göçler çok fazla .İklimi yaşama koşulları iş imkanları olsa gerek bunun nedeni.Eskiden doğu illerine kış ın ziyaretler yapılmazdı.Ama son dönemlerde karlı ovalara platolara ilgi gitgide artmış bulunmaktadır.

Büşra’dan sevgilerle.

Mobil sivas sohbet mobil sivas chat sivas sohbet sivas chat mobil sohbet mobil chat


Yorumlar (2 Yorum)

    Emeğinize saglik. Gidip gorme imkani bulamasakta makaleleriniz ile gezmis kadar hissediyoruz.

    gercekten cok güzel anlatmışsın KaLem in de dediği gibi gidemesekte senin sayende gitmiş kadar oluyoruz

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?