<

Mobil Sohbet Siteleri

Administrator     06-01-20     Mobil Sohbet     , , , ,      689 Defa Okundu

Selam Arkadaşlar;

 

Mobil Chat Siteleri

seviyeli sohbet chat yapılan chat sitesiyiz.Bugün yazımızda mobil sohbetin ayrıcalıkları ve mobil sohbet uygulamalarında bilmediklerimiz hakkında bilgilendirme yapacağız.

 

Mobil chat sohbet ortamlarına bağlantılarımızı güncel hayatımızda akıllı telefonlar aracılığı ile yapmaktayız. Daha önce bilgisayarımızda kullandığımız virüs programları ile güvenilir olmayan web sitelerinde bile güvenli olarak bulunmayı başarabiliyorduk. Yada güvensiz olan bağlantılar ile ilgili en azından virüs programları sayesinde bilgilendiriliyorduk. Şimdi mobil girişler ile ilgili güvenilir olmayan sitelerin içeriklerine ulaşabiliyor, bunun bizim sistemimize verebileceği zararlar hakkında bilgi sahibi olamıyoruz. Bu sebeple editlenmiş bir çok android ve ios için uygulamalar bulunuyor. Fakat bunlarında bir çoğunun zararlı olduğu hakkında teknoloji dünyası hem fikir durumda. Bu nedenle nasıl güvenilir sistemlerde kalabiliriz? Zararlı sistemlerden ne şekilde uzak durabiliriz? Bu soruların sizlerle yanıtlarını paylaşmak istiyoruz.Mobil Sohbet ve Mobil Chat yapmak üzere sizleri www.İLkSayfam.Net adresine bekliyoruz.

 

Bedava Sohbet Sitesi

Bedava ve üyelik gerektirmeyen ücretsiz sohbet sitesiyiz.Öncelikle bağlanacağınız sitelerin “SSL” sertifikalarının mutlaka olması gerekmektedir. Kırık web tasarımlarına SSL sertifikası verilmediği için ilk aşamada kötü niyetli web sitelerinden bu sertifikalar sayesinde kurtulmuş oluyoruz. SSL sertifikasının olup olmadığını nasıl anlayacağız? sorunun yanıtı ise şöyledir. Bir web sitesine bağlanmaya çalıştığınızda browser çuğumuzda sol üst köşede kilit işareti belirmektedir. Eğer kilit işareti yeşil renkte ise SSL sertifikalı bir sitede bulunduğumuzu görebiliriz. Fakat kilit işaretinin rengi kırmızı ise SSL sertifikası geçersiz bir sitede bulunuyoruz ve güvenilir bir sitede değiliz demektir. Temel olarak bu noktada bile bir çok kötü yazılımdan kurtulmuş oluruz. Bunun ardından dikkat etmemiz gereken önemli şeylerden biri ise mobil sohbet girişi için açılan sayfanın da SSL sertifikalı sayfa olup olmadığını kabul etmektedir. Rumuz-Şifre gibi yazıların olduğu tasarımda da aynı kısma dikkat ederek bir sorun varsa anlayabiliriz.

Mobil Chat Siteleri

Kaliteli muhabbet chat yapılan mobil sohbet sitesiyiz. Açılan mobil sohbet sayfasında bu kısımda sorun olmadığını gördüğümüzde “Oh tamam ya burası güvenilir” demek yine yanlış bir düşünce olacaktır. Öncelikle tamamen sizin olmayan bilgiler ile giriş yapmayı denemelisiniz. Bir çok uygulamaya fake yazılım dediğimiz yazılımlar yüklenmekte ve bu yazılımlar sayesinde kişisel bilgilere ulaşılmaktadır. Giriş yapmak için butona bastığınızda kötü amaçlı yazılım olan web sitelerinde tekrar aynı sayfanın görüntülendiğini veya 404 sayfa bulunamıyor yazısının çıktığını farkederseniz, o siteden çıkın ve bir daha asla girmeyin. Bu kaçak yazılım aktarılmış bir fake sistem olabilir. Şifrelerinizi, nicklerinizi güvenilir ortamlarda kaydetmeyin. Mail adres doğrulaması isteyen bir çok sitenin yasal bir dayanağı yoktur. Mail havuzu oluşturulur ve sizin kişisel maillerinize de aynı şekilde kötü amaçlı yazılımlar gönderilebilir. Bir tıklama ile hayatınızda bir çok şeyin değişeceğini siz bile farkedemezsiniz.

Evet arkadaşlar bu şekilde temel konuları bile bilerek yapılan web surf keyfinde sorun yaşamayı engelleyebilirsiniz. Mobil Sohbet siteleri ile ilgili ismi duyulmayan ve güvenilir olmayan güncel olmayan sitelerden lütfen uzak durun ve sohbet konusunda seçici olun. Her sunucu da güvenip nicklerinizi kendi kişisel mailiniz ile kaydetmeyin.

 

Yukarıda verilen bilgiler tamamen güvenliğiniz açısından tavsiye niteliğindedir. Tekrar görüşmek üzere.. Yorumlarınızı bekliyoruz.

 

Esen kalın.

 

Designed By SetiKaaN…

Mobil Sohbet Siteleri


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?