<

Mobil Tokat Sohbet

EgE     12-09-19     Chat     , , ,      364 Defa Okundu

MOBİL TOKAT SOHBET

Evliya Çelebi’nin “Alimler ve Şairler Şehri” diye övdüğü Mevlana’nın hayatının bir kısmını Tokat’ta geçirmekten bahtiyar olduğu, Şeyhülislam İbn-i Kemal gibi alimlerin Gazi Osman Paşa gibi komutanların, Zileli Talibi ve Ceyhuni gibi şairlerin yetiştiği, coğrafi konum itibariyle eşsiz doğal güzelliklere sahip, tarihle iç içe yaşayan bir şehirdir TOKAT. Havası hoş şehrin dört tarafında bahçe ve bostanlar, içinden sular akar. Her bağında birer köşk, havuz, fıskiyeler ve çeşitli meyveler bulunur. Halk zevk ehlidir. Gariplerle dostturlar, kin tutmaz, hile bilmez, yumuşak huylu insanlardır. Cami, saray, köşk ve imaretleri o kadar sağlam ve güzel olur ki buralara girenler hayran olur.

Bu eski ve tarihi şehir alimler konağı, fazıllar yurdu ve şairler yatağıdır. Birçok sürprizi var Tokat’ın. Roma İmparatorluğu’nun efsane hükümdarı Julius Sezar, dünyanın en ünlü mektubunu Tokat Zile’de yazdı. Tokat havzasında yapılan Zile Savaşı’nda Pontusları hezimete uğratan Sezar, bu savaşı yazdığı o ünlü mektupta özetledi: “Geldim, gördüm, yendim.”

TOKAT SOHBET

Tokat’ta sizi bekleyen bir başka sürpriz ise tüm dünyanın tanıdığı bir efsaneye ait. Drakula diye bilinen Kazıklı Voyvoda III.Vlad, Tokat Kalesi’nde 4 yıl tutsak olarak kalmış.
En önemliside benim canımdan cok sevdiğim sanaldan tanıdığım ama real kardeşimden farkı olmayan canımın memleketi. Yolum düstü Tokat a yolum düşerde uğramamak olur mu ? Gittim öyle güzel mütevazi sevecen cana yakın ailesi vardı ki. Bu sadece sohbet sitesinde tanıştığım kısa zamanda reale cektiğim kişi. Aslında doğru söylemek gerekirse o bana güvenmiyordu. Ben inandırdım güvendi sizde olmaz demeyin gelin Tokat sohbet odalarına temiz saf bi o kadarda sevecen insanlarla tanışın:)Hadi o zaman ilksayfam.net e

Büşra’dan sevgilerle

tokat sohbet  tokat chat  mobil tokat sohbet  mobil tokat chat


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?