<

Mobil Zonguldak Sohbet

EgE     04-11-19     Sohbet Odaları     , , , , , , ,      407 Defa Okundu

Seviyeli Sohbet Sitesi

sohbet ve chat alanında lider mobil sohbet sitesiyiz.mobil olarakta sitemize bağlanabilirsiniz ve mobil chat yapabilirsiniz.sohbet ve chat odalarımızdaki sohbetler seviyeli ve kalitelidir.üyelik gerektirmeyen bedava sohbet sitesi olan İlksayfam.net isimli sitemize sizleri bekliyoruz. Arkadaşlar bugün sizlere Zonguldak şehri hakkında kısa bilgiler vermek istiyorum.Zonguldak şehri ; Türkiye’nin Karadeniz bölgesinde bulunur Maden olarak çok zengin bir şehrimizdir . Karadeniz şeridi boyunca sahip olduğu limanıyla ülkelerin arasında önemli geçiş yollarından bir tanesi de Zonguldak şehrinde bulunur.sahip olduğu Maden ocakları, Zonguldak  şehirinin ekonomisi için çok önemli para kazanma kaynaklarından bir tanesi durumundadır. Zonguldak şehrinde Linyit kömürü çıkartılır ve işlenir bu yüzdende Zonguldak şehri bir çok termik santrale kömür gönderir. çok yüksek olan kalorisi sayesinde termik santraller elektrik üretiminde linyit kömürünü kullanır . Zonguldak, Karabük şehir olduktan sonra ise sanayi alanında geri kalmıştır. Zonguldak’ın tek gelir kaynağı maden ocaklarıdır.bundan dolayı ekonomik anlamda sıkıntı çeken bir şehirdir.Şehirden Dışarıya göç olmaktadır.

mobil chat Sitesi

Bedava sohbetlerin yapıldığı mobil sohbet sitesiyiz.Zonguldak’ın Meşhur Yemekleri nelerdir; Tirit, malay,pumpum çorbası Çöpele, ,Doruk Kabaklı Tatlı börek, yaprak sarma , Yaprak Sarma, lahana turşusu vardır., Kıymalı Islama,cevizli dolma,beyaz baklava Tıntış Çorbası,uğmaç çorbası, Beddam Mancar Yemeği, pirinçli börek, Kabuklu Fasulye, meşhur yemekleridir.Zonguldak’a yolunuz düşerse bunlardan canınızın çektiğini,beğendiğinizi yemenizi tavsiye ederiz.mobil sohbet ve mobil chat lerin yapıldığı İlksayfam.net adlı sitemize gelmenizi sohbet ortamlarımıza katılmanızı ve kelebekler kadar özgür ve gevezeler kadar susmaksızın sohtenin tadını çıkarmanız için sizleri bekliyoruz.

Yöresel Giysileri;
Erkek; 1- gömlek 2- Yazma 3- Küllah 4- şalvar 5- cepken – yelek 6- çorap 7- kuşak 8- Çizme

Kadın; 1- kep 2- çapkı 3-iç gömlek 4- teke fes 5- kemer (altın-gümüş) 6-şalvar 7-gerdanlık 8- kuşak 9- kapama 10- yelek 11-Bindallı 12- Yemeni 13-yün çorap zonduldak’ın yöresel giysileridir.

Yaygın olarak yapılan Tarımsal faaliyetler; Arpa, Patates, Mısır, Kivi, Buğday, Fındık, Ceviz

Tarihi Yerler olarak; Filyos Ören Yeri, Filyos Kalesi,Ereğli Kalesi Eski Liman, Bizans Kilisesi, Su Kemeri,Sahil Suru, ve Tonozlu Galeri,Sur Kalıntıları, Kale Tepesi, Çeştepe Fener Kulesi, , Kozlu Kilisesi, (Herkül) Sarayı,Herakles, Bizans Sarnıcı Kalıntısı Ali Ağa Hamamı, Yeni Camii, Ayasofya Kilisesi (Orta Cami), Krispos Anıt Mezarı, Boz Hane Hamamı bulunmaktadır.

https://www.ilksayfam.net

Mobil Zonguldak Sohbet


Yorumlar (2 Yorum)

    Il il Bilmediklerimiz Goremediklerimiz Sehir`ler hakkinda bilgiler edinmek ogrenmek vede öğretmek adina Cok hos paylasimlar. Emeğinize saglik.

    Harika olmuş emeğinize, yureginize sağlık efendim. Sevgi ve huzurla kalın hım bide ilksayfam.net’te kalın…

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?