<

Sohbet Chat Odaları

Administrator     22-08-19     Sohbet Odaları     , , , , , , ,      716 Defa Okundu

Sohbet Chat Odaları

Merhaba arkadaşlar. Yazımıza başlamadan önce kısa bir gündem maddesini söylemeden geçemeyeceğim. Aramızda şu an yazıyı okuyan aslında kim bilmiyor ki bizim sohbet ortamlarını :))

Chat ve sohbet ortamları

hakkında sadece duyduklarımızla değil gördüklerimizle de bir çok deneyime sahibiz. Ortamın ne şekilde yönlendirilmesi gerektiği, kimlerin ortamın yönlendirilmesinde rol oynadığını eski ve tecrübeli arkadaşlar iyi bilirler. Mutlaka her ortamda insanların genel sorunları dışında, ailevi, kültürel, psikolojik sorunlarıyla da ilgilenen yönetici arkadaşlar el kaldırsın dediğim zaman, eminim “Bu adam resmen benden bahestmiş.” dediğinizi duyar gibi oluyorum. Evet arkadaşlar biz yöneticilerin zaman, zaman sabrını sınarcasına olan bu durumlarda soğuk kanlı davranışlarımız, problemlere çözümcü olarak yaklaşımlarımız oluyor. Fakat bazı zamanlar da öyle noktalara geliyor ki bu problemler, çözmek yerine artık yeter noktasına geliyoruz. Sohbet ortamlarında bu gibi durumlarla çoğu zaman karşılaşıyoruz. Aslında belkide insanlarla olan ilişkilerinde yapıcı olabilmek bizi asıl yönetici yapan sıfatımız oluyor. Bunu sadece sanal dünya ortamında düşünmemek gerekiyor. Reel hayatımızda da aslında aile içerisinde, toplum içerisinde statümüzü belirleyen gerçekten de problemlere karşı olan yaklaşımlarımız oluyor. “Genellemelerin hepsi yanlıştır, bu da dahil.” diyeceğim geldi şu an 🙂 Kesinlikle ama bunu yaşıyoruz. İnsanların her birinin ayrı bir karakteri var ve biz bu karakterlere uygun olarak adeta ortamı göstermeye çalışıyoruz. Kişilerin bazıları mesela

sohbet ortamı Sohbet Chat Ortamı Mobil Sohbet Ortamları[/caption]

Her olaydan, her problemden sıyrılıp, birbirimize ortam içerisinde saygı göstermemiz aslında bu işin asıl sırrıdır. Kesinlikle olayları, ölçütleri, sınırları belirleyen ve saygı çerçevesinde birbirine karşı yaklaşan insanlar olursak biz yöneticiler de bu kadar zorlanmadan, isyan etmeden işlerimizi yapabiliriz. Hatta çok daha faydalı şeyleri sizlerle paylaşabilir, sohbetin tadına tat katabiliriz. Kullanıcılarımıza buradan sesleniyorum. Duyun lütfen sesimizi ve daha huzurlu bir ortam olmamız için saygı kurallarını uygulayın. Bu tabi ki size yapılan haksızlığın altında ezilip hakkınızı savunmayın anlamında değildir. Sadece kurallara uygun hareketler sergileyip, hem insanların daha huzurlu bir ortamda sohbet yapabilmesini sağlayalım, hem de bir aile olabilmenin keyfini çıkaralım. Bilgisayar başında oturan insanlardan ziyade, bir kültürü, bir yaşantısı, bir tarzı olan insanlardan olduğumuzu unutmayalım. Dünyanın adı sanal olabilir, fakat her birimiz gerçek bireyleriz. Bunun bilinci ile sohbet edebilmek temennisi ile yazımıza son veriyorum.

Allah’a emanet olun. Tekrar görüşmek üzere.

Selamlar.


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?